Kallur Lighthouse: een avontuurlijke wandeling
Je bent natuurlijk niet op Kalsoy geweest als je het fenomeen ‘Kallur Lighthouse’ niet hebt bezocht. De iconische vuurtoren bereiken is op zich geen probleem, maar om op het specifieke plekje te…
Je bent natuurlijk niet op Kalsoy geweest als je het fenomeen ‘Kallur Lighthouse’ niet hebt bezocht. De iconische vuurtoren bereiken is op zich geen probleem, maar om op het specifieke plekje te…
El Caminito del Rey (Koningspad), het ooit beruchte en wellicht gevaarlijkste wandelpad ter wereld, werd in 2015 volledig heropgebouwd en daarmee meteen ‘gedegradeerd’ tot een toeristische en zelfs kindvriendelijke bestemming.
De trektocht zit er nu volledig op. In Landruk maken we ons klaar voor de terugtocht naar Pokhara. Maar eerst genieten we nog van de magnifieke terrasvelden bij Tolka en moeten we de Deurali pas over. In Kande zal er dan een busje voor ons klaarstaan om ons naar Pokhara te brengen.
Op dag 20 gaat de trip naar Chhomrong langs groene hellingen en terrassen. We worden vaak geëscorteerd door gieren die boven onze hoofden cirkelen. Het einde van ons avontuur komt stilaan in zicht als we verder trekken naar Jhinu en Landruk. In Jhinu testen we nog eens een hot spring uit.
De grootste rododendronwouden ter wereld zijn te vinden in Nepal. En uitgerekend in april staan ze volop in bloei. Dan mogen Ghorepani en Tadapani in geen geval op je lijstje ontbreken. En als letterlijk en figuurlijk hoogtepunt pikken we natuurlijk ook het natuurfenomeen op Poon Hill mee, de spectaculaire zonsopgang.
In Marpha – het Delightful Apple Capital – waar de commerce rond appels op volle toeren draait, drinken we appelbrandy en verslikken we ons in gedroogde appelschijfjes en appeltaart. We gunnen ons ook eens een busrit naar de volgende bestemming Tatopani, een bruisend toeristisch dorpje waar iedereen de zinnen lijkt te hebben gezet op de Hot Springs.
We trekken verder naar Kagbeni, aan de oever van de machtige Kali Gandaki, en krijgen een klein voorproefje te zien van het mystieke Mustang.
Vanuit het High Camp start onze veertiende etappe richting Thorung La pas (5.416 m). Totale uitputting en dreigende frostbite aan de vingers veranderden deze mooie zonnige dag in een hel. Ook de afdaling naar Muktinath is lang en zwaar. Onze eindbestemming is het gezellige dorpje Ranipauwa dicht bij de grote Kali Gandaki rivier.
We naderen de fameuze Thorong La maar eerst overnachten we in het Thorong High Camp op 4.850 m hoogte. Het wordt pijnlijk duidelijk dat we de 5.000 meter grens beginnen te naderen. De pittige en steile klim snijdt m’n adem voortdurend af en de ijskoude en felle winden maken het extra lastig.
Vanuit Ngawal start in een heuse kerstsfeer de elfde etappe waarin we opnieuw het Annapurna Circuit gaan volgen. De tocht brengt ons naar Manang waar veel trekkers een paar dagen verblijven om te acclimatiseren voor de oversteek van de Thorung La. De twaalfde etappe eindigt in Ledar, op twee dagen stappen van de Thorung La.
Geen artikelen meer
Geen artikelen meer